Oznanila

10.04.2021

Oznanila za 2. Velikonočno- Belo nedeljo, za župnijo Teharje in za župnijo Sv. Lovrenc

ZARADI EPIDEMIJE JE DANES, 11. 4., ŠE ONEMOGOČENO BOGOSLUŽJE V ŽIVO. OD JUTRI DALJE JE PO ZNANIH OMEJITVAH DOVOLJENO ZA ZDRAVE S PRIMERNO RAZDALJO.

Lahko pa pridete posamič k svetemu obhajilu danes ob 9.00 - 9. 15 ali ob 11.15 - 11.30.

03.04.2021

Oznanila za Veliko noč za župnijo Teharje in za župnijo Sv. Lovrenc

ZARADI EPIDEMIJE JE ONEMOGOČENO BOGOSLUŽJE V ŽIVO, ZATO DUHOVNIKA OPRAVLJAVA SV. MAŠE PO VAŠEM NAMENU - A ŽAL, BREZ VAŠE NAVZOČNOSTI.

02.04.2021

VELIKONOČNO VOŠČILO

Ob Veliki noči sta voščila novi škof dr. Maksimilijan Matjaž in upravitelj škofije Celje Rok Metličar.

28.03.2021

Blagoslov zelenja na Cvetno nedeljo.

mfolder

V času epidemije mnogi ne boste mogli k blagoslovu zelenja na Cvetno nedeljo v cerkev. zato si v teh okoliščinah lahko tudi sami blagoslovite zelenje, ki ste ga pripraivili: oljčno vejico ali butaro. v duhu storite to, kar storimo v normalnih okoliščinah na cvetno nedeljo v cerkvi ali pred cerkvijio.Prilagam tekst:

27.03.2021

Oznanila za Veliki teden za župnijo Teharje in za župnijo Sv. Lovrenc

DRAGI FARANI

ŽAL SE EPIDEMIOLOŠKE RAZMERE SLABŠAJO. ZATO VLADA SPREJEMA UKREPE OMEJITVE. TUDI SLOVENSKI ŠKOFJE SO DALI NAVODILA, DA SE V TEM ČAU NE OPRAVLJA JAVNO BOGOSLUŽJE Z UDELEŽBO VERNIKOV. ZATO OD ČETRKA NAPREJ VEĆ NE VELJAJO SPODNJA OZNANILA.

PROSIM, SPREMLJAJTE SPOROČILA NA JAVNIH MEDIJIH, NA NAŠI SPLETNI STRAN IN FB strani ŽUPNIJA TEHARJE.

Vsem voščim blagoslovljene Velikonočne praznike in želim, da ostanemo zdravi.

Vse lepo pozdravljam.

Miha Herman, vaš župnik

17.02.2021

"Zdaj je čas milosti, zdaj je dan rešitve"... Spodbude za postni čas - prvi postni teden

Danes smo kristjani stopili v novi liturgični čas, v postni čas, ki traja o d pepelnice do velike noči.

Vabim vas na to pot od Pepelnice do Velike noči.
SPOMNIMO SE, DA JE POST TUDI:
Soočanje s trpljenjem, intrigami in zlom.
Boj s skušnjavami vseh vrst.
Odrekanje hrani, razvadi in grešnim priložnostim .
Hoja za Kristusom na njegovem in našem križevem potu.
Spokornost.
Iskanje sprave z Bogom in ljudmi.
10.02.2021

Poslanica svetega očeta Frančiška za 29. svetovni dan bolnikov

Jutri je god luške Matere Božje in svetoni dan bolnikov. Ppež Frančišek je o tem napisal poslanico:

06.02.2021

Gradivo za bogoslužje 5. nedelje med letom

Dragi otroci in družine.

Za tiste, ki ne boste mogli k maši v živo, bo dobrodošlo, da misli bogoslužja te nedelje spremljate preko spleta in dejavno sodelujete.

29.10.2019

Osnovna obvestila