04.08.2018

ob 9.00 v zahvalo

Nedelja, 19. 8.

ob 10.00 za + Ano (5. obl.) in Antona Mihelčič

Stanko Gajšek bo maševal v domači cerkvi v Kostrivnici ob 7.00 ta teden v ponedeljek in v četrtek. Nameni maš so napisani zgoraj, maše v ta namen se lahko udeležite tudi na Teharjah.

Vsakdo more najti prostor  pod Marijinim plaščem.  Če si je njen Sin s svojim trpljenjem vse ljudi izbral za brate in sestre,  potem Marija ne more drugače, kakor da je vsem tem mati. (H. Urs von Balthasar)

OSTALA OZNANILA ZA TEDEN OD 12. DO 19. 8. 2018

Zakaj človek ne more vse življenje ostati vsaj malo otrok, da bi se še mogel čuditi?

Vsaj malo mlad, da bi še mogel ljubiti?  Res čudijo se le otroci, res ljubijo le mladi. Stari vedo, kaj je ljubezen. Zato in takrat so stari. (France Avčin)

OSTALA OZNANILA ZA TEDEN OD 12. DO 19. 8. 2018

Resno nadaljujemo priprave za obnovo strehe župnijske cerkve sv. Martina na Teharjah. Lepo se zahvalim vsem, ki ste že kaj darovali za obnovo te velike strehe. Strošek bo velik, a če solidarno dodamo po svojih možnostih dar za obnovo, bomo gotovo zmogli. Po domovih ne bomo zbirali sredstev, je pa seveda zelo potreben in dobrodošel vsak dar, saj moramo zbrati preko 80.000 €. Zato prosimo, da po svojih močeh pomagate v tem velikem projektu. Svoj dar lahko oddate osebno ali v cerkvi pri nabirki, lahko pa tudi nakažete na  naslov: Župnija Teharje, Teharje 27, 3221 Teharje, TRR: SI 56 0483 5000 3167 980. Zelo se bomo trudili, da bi uspeli zbrati potreben denar in delo opraviti še pred zimo. Za vsak dar bomo posameznikom ali firmam zelo hvaležni. Za velike dobrotnike pa bomo pripravili znak: zlata opeka - 1000 €, srebrna - 700 € in bronasta - 500 €. Do sedaj smo uspeli zbrati 13.060 €. Bog povrni vsem dobrotnikom.

Danes obhaja svoj praznik župnijsko občestvo sv. Lovrenca nad Štorami. God farnega zavetnika je tudi povabilo, da bi vsi farani ob tem dnevu začutili, da je kristjanom župnija drugi dom, kjer s svojo prisotnostjo, bogoslužnim sodelovanjem in pomočjo skupaj gradimo občestvo in skrbimo za duhovno in materialno plat župnije. Naši predniki so v moči svoje vere gradili cerkve in župnišča, kjer so se čutili doma, kjer so imeli vsi, tudi revni in neuki svoj prostor in so čutili, da jim je tukaj Bog blizu in oni njemu. Sedaj smo mi njihovi nasledniki, ki to duhovno in snovno dediščino sprejemamo, jo ohranjamo in delimo naprej. To je naša lepa in še kako pomembna naloga v zgodovini Cerkve in naroda. Ob farnem praznovanju se tega še bolj zavemo, v sebi in med nami to doživljamo ter praznujemo. Ob tem se lepo zahvalim našemu duhovnemu pomočniku g. Stanku Gajšku za njegovo pastoralno zavzetost, prijaznost in raznovrstno pomoč. Prav tako pa se lepo zahvalim vsem ostalim, ki skrbite za cerkev, župnišče in drugo župnijsko dogajanje.

Avgustovski dnevi so zelo primerni za dopuste. Mnogi radi vsaj za teden odidejo na dopust, da menjajo okolje, se odpočijejo, ali da vidijo druge kraje in tuje ljudi. Taki dnevi so nam potrebni in dobrodošli. Vsem, ki v teh dneh uživate dopust ali se nanj pripravljate, želim, da bi vam bilo lepo, da bi se odpočili in osvežili duha in se spočiti varno vrnili v svoje redno okolje.

Lepo in težko je bili starš in otrok!

Kako težko je biti oče in mati!

O Bog, oče vseh, kako težko je z otroki!

Ne poslušajo. Zahtevajo.

Grdo odgovarjajo. Ne sodelujejo.

Delajo ravno nasprotno od tega,

kar jim rečemo.

Kako ravnaš ti z nami, tvojimi otroki?

Pomagaj nam, da bomo vsaj malo oče in mati, kakor si ti do nas.

Kako težko je biti otrok!

Gospod Jezus, kako težko je s starši!

Nikoli niso zadovoljni.

Zahtevajo. Ukazujejo. Očitajo nam, kaj vse so morali žrtvovati za nas.

Imajo nas za svojo lastnino. Ti, ki si bil otrok kot mi, in si tudi kdaj povzročil kakšen problem Mariji in Jožefu s svojim obnašanjem in

s svojimi odgovori, pomagaj nam!

Pomagaj nam, da bomo to, kar smo, ne da bi povzročali skrbi svojim staršem.

(La famiglia prega)