18.01.2023

God sv. Antona Puščavnika

Malo je svetnikov, ki bi bili tako splošno priljubljeni po vsem krščanskem svetu, kakor je sv. Anton Puščavnik. Pri nas ga radi upodabljajo s prašičkom, z zvoncem in s palico v obliki črke T. Njegov god praznujemo 17. januarja.

folder

GOD SV. ANTONA PUŠČAVNIKA

Sv. Anton Puščavnik je zavetnik živinorejcev; marsikje pri nas je bila navada, da so na njegov god cerkvi darovali prašičje krače, pleče, klobase s priporočilom za zdravje pri reji prašičev in drugih domačih živali. V naši župniji skušamo obuditi to staro navado in imamo to nedeljo, 22. 1. 2023 ob 10.00 sv. mašo v cerkvi sv. Ane, kjer je oltar posvečen sv. Antonu.

Po maši bo licitacija svinsjkih krač, salam, klobas in drugih suhomesnatih izdelkov. Lepo vabljeni k obisku, pa tudi k darovanju teh izdelkov in seveda k nakupu. Dar je namenjen obnovi in vzdrževanju cerkve sv. Ane. Radi bi obnovili prižnico.