16.02.2019

ob 9.00 za + Karolino (20. obl.) in Gregorja Kroflič

Nedelja,            24. 2.

ob 10.00 za + Stankota (obl.), Marijo Klinar in sorodnike

Umrl je Ivan Klinar, 63-letni iz Laške vasi 3. Pogreb bo v sredo, 20. 2., ob 16.30 v Kompolah. Bog mu daj večni mir in pokoj.

G. Stanko Gajšek bo maševal v domači cerkvi v Kostrivnici ob 7.00 ta teden v ponedeljek, četrtek in petek. Nameni maš so napisani zgoraj, maše v ta namen se lahko udeležite tudi na Teharjah.

Za nasmeh: *Zamuda: Janezek deset minut prepozno prihiti v šolo. Na vratih sreča ravnatelja, ki zasika: »Deset minut prepozen!« – Janezek pa: »Jaz tudi.«

*Škot in mraz: »Kaj naredi Škot, ko ga zebe?« – »Usede se k sveči.« – »In kaj naredi, če ga še bolj zebe?« »Prižge jo.«

OSTALA OZNANILA ZA TEDEN OD 17.- 24. 2. 2019

Kako približati sveto mašo otrokom in mladim družinam? Vsako 3. nedeljo se bomo trudili pri pozni maši s sodelovanjem otrok in staršev. Danes sodelujejo otroci iz 1. in 2. razreda. Lepo vabim!

Skrb za duhovne poklice postaja vedno večja. V naši škofiji je že 37 župnij brez rednega župnika, več duhovnikov je bolnih, vsi starimo. Letos pa nimamo nobenega bogoslovca. Škof bi rad ustregel župnijam in jim poslal duhovnika, a ga žal nima. Tako nam za prihodnja leta ne kaže dobro. Za duhovne poklice smo odgovorni vsi. Kaj lahko storimo? Najprej, lahko molimo za nove poklice in za zdravje, modrost in milost sedanjih. V ta namen imamo v Marijini cerkvi v Celju danes ob 15.00 molitev in sv. mašo za duhovne poklice za našo, celjsko, dekanijo.  Lepo vabim, tudi ministrante!

Tudi sicer lepo vabim k sodelovanju v župniji na različnih področjih. Tukaj so mnoge potrebe in mnoge možnosti. Na seji Župnijskega pastoralnega sveta so predlagali, da širše povabim k sodelovanju, tam kjer kdo ima talente, možnosti in voljo. V cerkvi imate na mizici (zelene) listke, kjer sem o tem zapisal nekaj več. Vzemite in pomislite, morda pa lahko prav vi naredite kaj dobrega za našo župnijo in s tem obogatite sebe in vso občestvo. Na mizici je tudi škatla, kamor lahko vržete izpolnjene predloge.

Bliža se materinski dan. Med otroci je veliko takih, ki igrajo razne instrumente ali lepo pojo. Lepo jih vabimo, da sodelujejo na koncertu ob materinskem dnevu. V nedeljo, 24. 3., po sv. maši ob 10.00. otroke vabimo, da izberete pesem, in jo zaigrate ali zapojete za svoje starše.

Ta teden imajo otroci v šoli počitnice. Ker bodo mnogi odsotni, tudi verouka ne bomo imeli. Tako želim lepe počitnice vsem, da se oddahnemo in bomo potem z večjim veseljem in zavzetostjo delali prihodnje tedne.

Začni vsak dan kot nov človek. Vsak dan naj bo tvoj prvi, čisto prvi dan.

Včeraj in vsi pretekli dnevi in leta so mimo, pokopani v času.

Zato jih ne moreš več spreminjati.

So ostale črepinje? Ne vlači jih s seboj, kajti vedno znova te bodo ranile,

tako da končno ne boš mogel več živeti.

So črepinje, ki jih lahko ozdraviš z resničnim odpuščanjem.

In so črepinje, ki jih niti z vso ljubeznijo ne moreš pozdraviti. In te moraš izpustiti.

Vsak dan moraš začeti znova. To je resnična umetnost življenja.

Vsak dan znova oživi kot sonce. Vsak dan vstani iz noči. Vsak dan začni znova, poln upanja in zaupanja.

Toda brez črepinj včerajšnjega dne!

Po: P. Bosmans, Živi vsak dan

Naše življenje na tem romanju ne more biti brez skušnjav, ne napredek brez preizkušenj.

Nihče namreč sebe ne spozna, če ni skušan, tudi ne more prejeti krone, če ni zmagal, zmagati pa ne more, če se ni bojeval; boriti se pa more samo, če ima sovražnika in preizkušnje.

(sv. Avguštin)

Da prav moliš, je odvisno od tega, kako živiš. Da prav živiš, je odvisno od tega, kako moliš. Nesmiselno je zjutraj moliti, potem pa dan preživeti kot kašen divjak.

(Alexis Carrel)

RADOST LJUBEZNI (AMORIS LAETITIA): papež Frančišek je izdal po dveh sinodah o družini Apostolsko spodbudo z naslovom Amoris Laetitia. V njej je zajel temeljna spoznanja in dileme današnje družine in odgovor Cerkve kot pomoč družini.

NEKAJ PASTORALNIH PERSPEKTIV: Ko družino prizadene smrt

253. Včasih družino prizadene smrt ljubljene osebe. Tedaj moramo ponuditi luč vere in spremljati družine, ki v teh trenutkih trpijo. Ko bi zapustili družino takrat, ko jo je prizadela smrt, bi to bilo veliko pomanjkanje usmiljenja in bi pomenilo, da smo zamudili veliko pastoralno priložnost. Taka drža nam lahko zapre vrata za vsako drugo možnost evangelizacije.

254. Razumem tesnobo tistega, ki je izgubil zelo ljubljenega človeka, soproga oziroma soprogo, s katerim oziroma s katero je delil toliko stvari. Sam Jezus je bil globoko pretresen in je jokal ob žalovanju za prijateljem (prim. Jn 11,33.35). In kako ne bi mogel razumeti tožbe tistih, ki so izgubili otroka? Kajti to »je tako, kot da se je ustavil čas: Odpre se brezno, ki požre preteklost in tudi prihodnost (…) In včasih ljudje celo Bogu pripišejo krivdo. Koliko ljudi – razumem jih – je jeznih na Boga.« »Ovdovelost [predstavlja] posebno težko izkušnjo (…) V trenutku, ko morajo prestajati to izkušnjo, nekateri pokažejo, da je mogoče s še večjo predanostjo podariti lastne moči otrokom in vnukom, in v tej izkušnji ljubezni najdejo novo vzgojno poslanstvo (…) Tiste, ki ne morejo računati na sorodnike, od katerih bi lahko prejemali ljubezen in bližino, mora krščanska skupnost podpreti s posebno pozornostjo in jim pomagati, posebno če so v pomanjkanju.«

· Duhovne vaje za birmance: od 8. do 10. 3. 2019.

· Duhovne vaje za 6. in 7. razred: od 22. do 24. 3. 2019.

· Revija župnijskih pevskih zborov dekanije Celje, na Teharjah, 31. 3. 2019.

· Seja župnijskega sveta župnije sv. Lovrenc: torek, 26. 2., ob 19.00.

· Seja župnijskega sveta župnije Teharje: sreda, 27. 2., ob 19.00.