29.10.2019

Romanje župnijskih sodelavcev 2019

V nedeljo popoldne smo s sodelavci župnij Teharje in Sv. Lovrenc.

Z dvema avtobusoma smo se odpeljali preko Ponikve in Dolge gore na Sladko goro, nato še v Lemberg in v Šmarje pri Jelšah.

folder

Povezovanje sodelavcev je pomembno za vsako živo občestvo, saj nismo le posamezniki, ampak pripadamo občestvu, župniji. Zato vsako leto enkrat gremo na skupno romanje. Obiščemo kakšno bližnjo župnijo, spoznavamo duhovno in kulturno okolje ter ob mizi utrjujemo gostoljubje in povezanost obeh župnij.

Najprej smo si ogledali lepo baročno cerkev, z razgibano arhitekturo, Mersijevimi oltarji in s čudovitimi Jelovškomi freskami.  po pesmi in molitvi Angelovega češčenja smo se okrepili s kosilom in gostoljubnostjo župnije.

Ustavili smo se v starodavnem Lembergu, kjer smo bili spet deležni prijaznega sprejema in strokovne razlage.

V Šmarju smo z zanimanjem prisluhnili bogati predstavitvi Šmarske Kalvarije in Muzeja baroka nato pa še povečano in obnovljeno župnijsko cerkev Marijinega vnebovzetja. nato smo zapeli litanije Matere božje in se ustavili še v župnijski kleti in se tam še zadržali ob gostoljubju domačinov in naših gospodinj.

Miha Herman