16.01.2012

Romanje župnijskih sodelavcev

Župnijski sodelavci smo preživeli lep skupni dan.
folder

Župnijski sodelavci župnije sv. Martina na Teharjah smo se 29. oktobra 2011 odpravili na romanje h Kraljici miru na Kurešček. Pot, ki jo je spremljala pesem in molitev, nas je najprej vodila k Mariji Pomočnici na Rakovnik, kjer smo se seznanili z delovanjem salezijanskega središča.

Romanje smo nadaljevali na Kurešček, kjer smo pri sv. maši izročili našo župnijsko skupnost priprošnji Kraljice miru.

Duhovno in telesno okrepčani smo se odpeljali na ogled Zavoda sv. Stanislava v Šentvidu. Z navdušenjem smo občudovali znamenitosti in pestrost vzgojne, izobraževalne, verske in kulturne dejavnosti Zavoda.

Na poti domov smo si ogledali še prenovljen Anin dom v Preboldu in se čudili bogatemu župnijskemu dogajanju.

Hvaležni vsem gostiteljem, ki so nas prijazno sprejeli, nas obogatili s svojimi izkušnjami in poslanstvom, smo zaključili skupno pot. Hvaležni smo tudi g. župniku Mihu Hermanu za pobudo in organizacijo romanja, ki nas je duhovno obogatilo in nam dalo novih moči za naše vsakodnevno versko življenje in tudi za sodelovanje v domači župniji.

Teharski župnijski sodelavci